Rõdule klaasid ette

Klaasitud terrass või rõdu kortermajal on silmale kena vaadata, sest lisab vanale majale kaasaegsemat ilmet ning on väga oluline ka praktilisest seisukohast. Klaasimine pakub kodule kaitset ilmastiku eest, suurendab turvalisust ja vähendab oluliselt müra taset. Kõige olulisem on muidugi, et suureneb soojapidavus.

 

Suvel on aega valmistuda kehvemateks ja külmemateks aastaaegadeks. Üks võimalusi parandada oma kodu soojapidavust on rõdude klaasimine. Mitmed mõõtmised on näidanud, et rõdu temperatuur on välistemperatuurist kõrgem. Näiteks seina termograafilisel mõõtmisel erines seina temperatuur vastavatel tingimustel 1,5 °C võrra. Kuigi esmapilgul tundub toodud number väike, mõjutab see reaalses elus küttekulusid umbes 7,5%. Vähe tähtis pole seegi, et klaasitud rõdu vähendab märgatavalt siseseinale kondensatsioonivee ja hallituse teket.

Kinnine rõdu lisab kodule turvatunnet, sest rõduklaase ei ole võimalik avada väljastpoolt. Tugev alumiiniumprofiil ja karastatud klaas aitavad eemal hoida sissemurdjat.

Neid, kes elavad suure magistraali ääres, häirib pidev müra. Rõduklaasid vähendavad märgatavalt tuppa kostvat tänavamüra. Samuti tõrjuvad need tänavalt tulevat saastet ja lendlevat prahti, ka vihm ja lumi ei pääse rõdule.

Õhulised ning peaaegu märkamatud rõduklaasid muudavad maja fassaadi moodsamaks ja kaunimaks.

Rõduklaaside süsteem on iseenesest väga lihtne – see koosneb ülemisest ja alumisest pulbervärvitud alumiiniumprofiilist. Klaas on 6 või 8 millimeetri paksune, lihvitud servadega ja karastatud. See kinnitatakse profiili sisse neetidega. Rõdudel on lubatud kasutada ainult karastatud klaasi, sest selle purunemise korral muutub klaas nn soolaks.

Millest siis alustada rõdude klaasimisel ja millele tähelepanu pöörata? Nõu annab oma ala spetsialist Janek Prants OÜst Rõduklaasid.

Kas igasuguse rõdu saab klaasida ehk kinni ehitada või mängib ka selle tüüp mingit rolli? “Põhimõtteliselt on võimalik klaasida iga rõdu – olgu see siis lodža ehk taandrõdu või maja fassaadist väljaulatuv rõdu. Põhiline on klaasimise puhul lagi, kuhu kinnitada ülemine profiil. Ülemine konstruktsioon peab olema piisavalt tugev ja jäik, et sinna saaks kinnitada klaasid. Näiteks meie pakutav süsteem on rippuv, s.o kogu raskus ripubki üleval,” seletab Janek Prants.

Üldiselt pole meie vanad kortermajad ehitatud just väga kvaliteetselt ning tegemist pole kindlasti sirgete joontega objektidega. Kuidas lahendada olukord eriti kõverate ja ebaühtlaste avade puhul? Kas neid üldse on võimalik klaasida? “See on tõsi, et klaasitavad avad on tihti kõverad, seda just vanade majade puhul. Aga see ei ole probleem, rõduklaasid tuleb paigaldada sirgelt. Kõik rõduklaasid tehakse valmis ju vastava ava järgi. Üldjuhul on nii, et pärast tellimuse esitamist vaatab objekti üle asjatundja, kes mõõdab selle üle ja teeb mõõtmistulemuste alusel vajalikud parandused. Alles pärast seda komplekteeritakse rõduklaasid, mis paigaldatakse nii, et need ka liikuma hakkaksid. Juhul, kui tõesti on ava kõverused väga suured, on kliendil võimalik tellida meie käest plekist liistud, millega saab need ära peita,” rahustab Janek Prants. Nii et kui omanik soovib, ei jää ükski rõdu kinni ehitamata.

Pikemalt loe ajakirjast.
Allikas: Tehhnikamaailm.ee

VABAD TÖÖKOHAD

Otsime PAIGALDAJAT

Tööülesanded

Klaasist ja metallist konstruktsioonide (rõduklaaside, piirete, seinte)
paigaldamine ja mõõtmine.

Nõudmised kandidaadile

 • Töökogemus antud valdkonnas, või varasem töökogemus üldehitajana;
 • Oskus professionaalselt kasutada tööks vajalikke vahendeid/ tööriistu
 • Füüsilise koormuse taluvus
 • Tehniline taip, oskus töötada nii iseseisvalt kui meeskonnas;
 • B kategooria sõiduki juhtimise õigus ja kogemus;
 • Kohusetundlikkus, stressitaluvus.
 • Eesti ja vene keele oskus suhtlustasandil.
 • Töötervishoiu- ja tööohutusalaste nõuete tundmine ning ehitustöödel kasutatava ohutustehnika tundmine.

Töid teostatakse üle Eesti, kuid peamine tööpiirkond on Tallinn

Ettevõte pakub

 • Sõbralikku ja professionaalset meeskonda, häid olmetingimusi,
 • Ühisüritusi
 • Motiveerivat töötasu (põhipalk + tükitöö)
 • Heale spetsialistile pikaajalist ja stabiilset töösuhet.

Kui tööpakkumine kõnetab sind, siis helista/kirjuta ja tule proovipäevale
50 612 15, sigrid@roduklaasid.ee

VABAD TÖÖKOHAD

Otsime PROJEKTIJUHTI

Otsime oma toredasse kollektiivi Tallinnas aktiivset müügi-projektijuhti, kelle tööülesanneteks on aktiivne rõduklaaside müük, kvaliteetsete ja tulemuslike pakkumiste eelarvete koostamine, tegevuste ja ajaplaani jälgimine ja töö koordineerimine sellele vastavalt; projekti finantsjuhtimine (rahavoogude jälgimine); partneritega suhtlemine ja info edastamine projekti käigust ja tulemuste saavutamise hetkeseisust; projekti meeskonna detailse tööjaotuse kooskõlastamine ja info liikumise tagamine; projekti raames vajalike lepingute sõlmimise koordineerimine, muud projektijuhtimisega otseselt seotud jooksvad tegevused.

Sobival kandidaadil on

 • põhiteadmised ehituse alal
 • eelnev müügitöö kogemus
 • valdad eesti keelt nii kõnes kui kirjas, oskad suhelda vene ja soome keeles
 • hea arvutikasutusoskus (Excel, Word, AutoCAD)
 • autojuhilubade olemasolu

Omalt poolt pakume:

 • kaasaegseid töötingimusi
 • ühisüritusi suvel ja talvel
 • stabiilset töökohta, mitmekülgset ja vastutusrikast tööd
 • põhipalgast ja tulemustasust koosnevat töötasu

Kui leiad, et see väljakutse kõnetab Sind, siis saada oma CV ja motivatsioonikiri koos palgasooviga sigrid@roduklaasid.ee

Tel: 50 612 15

Rõduklaasid OÜ pakub täiesti uuel tasemel rõduklaasidesüsteemi Lumon 5 märtsi lõpuni tutvumishinnaga!

Lumon 5 on stiilne ning erakordselt elegantse kujundusega rõduklaasidesüsteem. Klaaspaneelid on ilma püstraamita, klaase saab avada täielikult ja klaaspaneelid liiguvad sujuvalt siinidel. Lisaks on see süsteem väga mugav,  kuna klaasid on avatavad ühe käega. Lumon´i rõduklaasidesüsteemid loovad mugavama elukeskkonna, kaitsevad sisepindu ja aitavad säästa energiat.

Lumon´i rõduklaasidesüsteemides on tähtis osa pikaajalisel tootearendusel ja enam kui 30-aastasel kogemusel. Lumon´i rõduklaasid paistavad silma vastupidavuse, kasutuslihtsuse ja ajatu disainiga.

Moodsate Lumon 5 rõduklaaside kasutamine kortermajade ehitamisel parandab valmivate eluasemete standardit ja lisab ehitisele luksuslikkust. Peeglina läiklev rõduklaasidega fassaad ja Lumon 5 süsteemiga rõdud on nagu täpp i-l, mis muudab korterid ostjatele atraktiivsemaks. Nii lähevad esimesena kaubaks just sellised korterid.

Rõduklaasid OÜ on Lumon´i kauaaegne koostööpartner, kes turustab Eestis Lumon´i tooteid. Ettevõte on esmajoones tuntud rõduklaaside esmaklassilise paigaldajana.

 

Kuni 31. 03.2014 pakub Rõduklaasid OÜ uut klaasimissüsteemi  -20% soodustusega.

 

Rõduklaasid OÜ-l on väljapanekusaal koos müügikontoriga Tallinnas aadressil Laki 34 (2.korrus) ja Tartus aadressil Raatuse 20 (3.korrus), kus saab tutvuda näidistega ning küsida professionaalset nõu.

Rõduklaasid OÜ nüüd ka Tartus!

Et saaksime pakkuda Lõuna-Eesti klientidele mugavat ja kiiret teenindust, on nüüd avatud ka meie esindus Tartus, Raatuse 20, III korrusel.

Pakume lisaks rõdu- ja terrassiklaasidele ka klaas – rõdupiirdeid ja – varikatuseid ning kõikvõimalikke klaaslahendusi täisteenusena, sealhulgas klaaspiirded, klaasuksed ja lükanduksed.

Kui teie rõdule või terrassile on klaasid paigaldatud, on võimalik muuta olemine hubaseks klaasidele ideaalselt sobivate voldikkardinatega ning tellida meilt ka rõdude siseviimistlus.

Lisaks pakume kvaliteetseid garderoobisüsteeme ning aitame teil sisustada oma garderoob, tuba või esik just teile sobiva lahendusega. Korraliku garderoobisüsteemi juurde kuuluvad moodulitest koosnev kapp, ning kvaliteetsed, hästi liikuvad liug- või lükanduksed.

Võtke meiega ühendust või tulge tutvuge meie esinduses näidistega ning leiame koos teile parima lahenduse.